Statystyki

 

Aby dobrze kierunkować rozwój naszego serwisu musimy mieć informację na temat poziomu jego oglądalności oraz znać przyczynę, dla której ktoś interesuje się naszymi stronami. W tym celu został stworzony moduł „statystyki".

 

Do modułu „statystyki" możemy się dostać klikając w przycisk o tej samej nazwie umieszczony w panelu administracyjnym. Mamy tu do wyboru trzy zestawienia standardowe zestawienia ilościowe: tydzień, miesiąc, rok. Pokazują one za pomocą wykresu słupkowego jak rozkłada się zainteresowanie odwiedzających naszym serwisem w odniesieniu do poszczególnych dni lub miesięcy (rysunek 37).

 

staystyki tygodniowe (szerokość: 565 / wysokość: 128)

Rysunek 37. Statystyki tygodniowe

 

Jeśli w zestawieniu tygodniowym lub miesięcznym klikniemy datę wybranego dnia lub w formularzu wpiszemy ją ręcznie i klikniemy opcję „pokaż", zostaną zaprezentowane szczegółowe dane na temat odwiedzin (rysunek 38). Możemy się z nich dowiedzieć, o której godzinie nastąpiło wywołanie naszej strony, z jakiego hosta i numeru IP, jakiej przeglądarki internetowej używał odwiedzający i w jakim pracował systemie operacyjnym. Najważniejsze jednak z punktu widzenia monitorowania zainteresowania jest pole „polecił". Zawiera ono informację o adresie, z którego nastąpiło przekierowanie na nasz serwis. Jeśli nie ma tu żadnej wartości, oznacza to, że użytkownik po prostu znał adres naszego serwisu i wpisał go w oknie adresu przeglądarki internetowej. Jeśli jednak jest tam adres innego serwisu, prawdopodobnie jest w nim umieszczony odnośnik prowadzący na nasze strony. Istnieją także bardzo rozbudowane i skomplikowane wpisy pochodzące z wyszukiwarek internetowych. Jeśli klikniemy w taki wpis, zostaniemy przeniesieni na stronę z wynikami wyszukiwania i będziemy mogli zobaczyć, jakiej frazy użył podczas swoich poszukiwań nasz gość oraz na jakiej pozycji znalazł nasz serwis.

Informacje z modułu statystyk możemy wykorzystać w ukierunkowaniu rozwoju naszej witryny, a także w celu poprawy jej funkcjonalności. Zalecamy okresowe przeglądanie tego modułu.

 

statystyki dzienne (szerokość: 565 / wysokość: 365)

Rysunek 38. Statystyki szczegółowe na wybrany dzień 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Odwiedź nasz serwis testowy i poznaj jego możliwości: www.test.kursorek.pl (login: test, aby uzyskać hasło prosimy o kontakt na adres mailowy podany w menu kontakt).

MEDIART 2001-2013 ©